Како се наводи, уз посредовање Русије, преговори се воде са оружаним групацијама у провинцијама Дамаск, Дера, Хомс и Алеп.
Упоредо, забележено је и преко 20 нарушавања режима прекида ватре од стране милитаната.
„За протеклих 24 часа забележен је 21 напад на насељена места од стране милитаната. Пет напада догодило се у провинцији Дера, четири у Дамаску, док су по три напада примећена у Алепу и Хами“, наводи руско Министарство.
Истовремено, руски Центар за примирје у Сирији доставио је шест тона хуманитарне помоћи у три насељена места у Сирији.
Реч је о прехрамбеним производима и флашираној води, додаје се у саопштењу.
Турска наставља да гранатира Сирију
Генералштаб Сирије обавестио је руски Центар за примирје да Турска наставља да спроводи артиљеријске нападе на северу земље.
„Русија те нападе сматра провокацијом и директно су уперени против споразума о примирју које је крајем фебруара ступило на снагу“, рекао је начелник тог Центра Сергеј Кураленко.
Русија није одговорна за мигрантску кризу
Министарство одбране реаговало je на недавне оптужбе врховног команданта снага НАТО-а за Европу Филипа Бридлава да Русија у Сирији користи непрецизно оружје, што доводи ка порасту избеглица, истакавши да је Русија војну операцију започела много касније него што је миграциона криза уопште и почела.
„Русија је војну операцију у Сирији почела далеко касније него што је миграциона криза у Европи узела маха. Управо из тог разлога Русија ни на који начин не може да буде одговорна за пораст броја избеглица“, истакао је портпарол Министарства Игор Конашенков.
Поред тога, нагласио је он, као резултат руске војне операције УН је забележио пад броја избеглица, а ступило је на снагу и примирје.