Када је реч о ситуацији на Блиском истоку, он упозорава на пребрзе војне интервенције.
„Већ дуго сам забринут због америчке политике према Ираку, развоју у Либији, турбуленцијама у арапском простору, блокаде мировног процеса на Блиском истоку, и опасности тероризма. САД су у прошлости пребрзо биле спремне на војне интервенције“, критиковао је он у интервјуу бечком дневнику „Пресе“.
Фишер је указао да је било неопходно да Американци интервенишу у Другом светском рату, али је додао да је поверење Американаца у војно решење било доведено у питање већ у рату у Вијетнаму.
На тврдњу да је интервенција помогла у бившој Југославији, он је упитао — „Да ли је било потребно бомбардовање Београда?“ — уз констатацију да у „то сумња и даље“.
Фишер је на питање како оцењује руску војну интервенцију у Сирији, подвукао да му се не свиђају војне интервенције, ма ко их предузимао и ма где биле спроведене.
Фишер сматра да је ЕУ данас знатно „слабија него пре 20 година“, јер су је кризе однеле много снаге.
Он је, у интервјуу бечком дневнику „Пресе“ рекао да је, када је основана Европска унија, шест шефова држава могло да седне око камина и да доноси одлуке, а да смо данас суочени са борбом против националних егоизама.
„Сви желе да добију повластице“, критиковао је Фишер.