„Веома је индикативна реакција Запада на делимично повлачење руских снага из Сирије. Рекао бих да је она била чак и емотивнија него реакција на почетак руске интервенције. Сада сви признају да став Русије и одлуке које доноси Путин имају кључну улогу, и да је без Москве немогуће решити сиријско питање“, каже Михајлов.
Међутим, чак и уколико дође до састанка Путина и Керија, од тога не би требало очекивати никакве сензационалне одлуке, сматра аналитичар.
„Није реч само о разлици у руским и америчким ставовима када се ради о Сирији, него и о томе што у Сирији делује велики број играча — ту су и земље Персијског залива које су против Асада, и Иран, који подржава актуелни режим у Дамаску. Чак и уколико САД и Русија буду усагласиле неку одлуку од узајамног интереса, друге земље које учествују у решавању сиријског проблема могле би једноставно да игноришу ову одлуку“, упозорава Михајлов.
Он додаје да би током преговора у Москви руска и америчка страна могле да се договоре да ће утицати на ове земље како би оне пристале на компромисно решење.
„Рецимо, Москва би могла да утиче на Асада и на руководство у Техерану, док би САД могле да утичу на заливске земље. Јасно је да нас очекује компликован дипломатски процес“, закључује Михајлов.