„Не треба заборавити да, иако су (бивши председник Републике Српске Радован) Караџић и Шешељ Срби, они припадају различитим државама. Караџић представља Републику Српску у саставу Босне и Херцеговине, а Шешељ Србију“, написао је Косачов на својој фејсбук-страници.
Према његовим речима, ту је очигледна разлика у односима Запада: Србија је „предмет дубље интеграције у евроатлантске структуре“, због чега се избегава давање било каквих повода противницима тих интеграција да реагују, док је „Република Српска и даље објекат жестоког западног притиска“.
Руководилац Центра за проучавање савремених балканских криза Руске академије наука Јелена Гускова навела је да је рад Међународног трибунала за бившу Југославију био крајње пристрасан.
„Шешељ је у периоду којим се бавио Трибунал био на руководећим функцијама само опозициони политичар, није био војник. А војним и политичким руководиоцима Срба из Србије, Босне и Херцеговине и хрватске Српске Крајине ниједна ослобађајућа пресуда није изречена. Мислим да њу тешко можемо очекивати и за генерала (Ратка) Младића, без обзира на то што су многе оптужбе против њега пропале, као и за Горана Хаџића“, рекла је Гускова.