На брани су га дочекали директор Хидросистема Срђан Вуловић и председник општине Зубин Поток Стеван Вуловић.
У више наврата, током дијалога са Приштином, делегација Београда јасно је ставила до знања да неће одустати од хидросистема Газиводе због његовог значаја за електропривреду севера Косова и Метохије.
Хидроелектрана Газиводе уцествује и до 40 одсто у билансу електричне енергије северног дела Косова и Метохије, али и значајно пружа подршку у делу електро-енергетског система Рашке области.
Хидросистем Газиводе представљао је целину два система — на рекама Ибар и Лепенац.
У првој фази хидросистем је реализован само на делу који је ослоњен на извориште и реку Ибар, на северу Косова, а реализација тог пројекта као циљ је имала изградњу акумулације на горњем току реке Ибар, изградњу хидроелектране и производњу енергије, изградњу система транспорта воде за пиће, иригацију и енергетска постројења у Обилићу.
Предузеће које се бавило изградњом, одржавањем и експлоатацијом хидросистема је основано одлуком Скупштине Косова 28. фебруара 1967. године и имало је седиште у Приштини, како би се лакше кординирао рад у оба дела хидросистема — Ибар и Лепенац.
Камен темељац је положен 1971.године, а објекти хидросистема су грђени у периоду од 1970.до 1980. године средствима из кредита обезбеђеног од Светске банке у висини тадашњих 45 милиона долара.
Хидроелектрана Газиводе, која се налази у Зубином Потоку, као најзначајнији објекат, изграђена је и пуштена у рад 1981.године.
Међу првим објектима који су изграђени је и брана Газиводе на реци Ибар код Зубиног Потока.
Влада Србије касније је донела одлуку о формирању новог јавног предузећа "Ибар" Зубин Поток, на делу постојећег хидросистема Ибар-Лепенац.
Ово предузеће од тада де факто управља свиме северно од Ибра, док предузеће "Ибар-Лепенац" из Приштине де јуре управља свиме, а де факто само каналима јужно од Ибра.
ЈП "Ибар" управља браном са акумулацијом Газиводе, запремине око 370 милиона метара кубних воде са просечним дотоком од око 13 кубних метара у секунди, хидроелектраном Газиводе снаге два пута 17,5 МW, браном и компензационим језером Придворица.
Вучић је претходно обишао манастир Бањска.