СНП у саопштењу пита да ли је међународна правда дефинитивно мртва, подсећајући да је тадашња СР Југославија предала сталном Међународном суду правде у Хагу тужбу против земаља НАТО-а због неовлашћене употребе силе у ваздушним ударима који су почели 24. марта, али да се Хашки суд једногласно прогласио ненадлежним.
СНП оцењује да је тај суд образложењем да СРЈ у тренутку подношења тужбе није била чланица УН, Конвенције о геноциду, нити статута Међународног суда правде, намерно пренебрегао чињеницу да то СРЈ није ни могла бити, јер су против ње биле уведене међународне санкције управо у тренутку противправног отцепљења и међународног признања Босне и Херцеговине, Македоније, Хрватске и Словеније.
„Ни Хашки трибунал формиран ради процесуирања ратних злочина на простору бивше Југославије није сматрао за сходно да се позабави злочинима припадника НАТО-а, макар над цивилима, током агресије на Србију 1999. године“, наводи СНП.
СНП пита и како је могуће да Хашки суд није имао надлежност за нашу тужбу против НАТО-а, а био је, како кажу, „надлежан за судске процесе БиХ и Хрватске против Србије, чиме је послао јасну поруку да, када је српски народ у питању, на неправедан и пристрасан начин одлучује о правди и повреди међународног права“.