Председник Николић свом индонежанском колеги пренео је чињеницу да је Приштина оптерећена религијским екстремизмом и учешћем становника албанске националности у бројним терористичким акцијама у редовима тзв. Исламске државе.
„Пренео сам председнику Видоду своју бојазан да ће преседан који су поједине државе направиле признавањем Косова, бити повод ДАЕШ-у да прогласи независност и да би то могле да признају и поједине државе“, рекао је председник Србије.
Посебно је истакао да Србија веома цени чињеницу да Индонезија не признаје једнострано проглашену независност Косова и Метохије и пружа јасну, принципијелну и недвосмислену подршку територијалном суверенитету и интегритету наше земље.
„У име Србије, као и у своје лично, изразио сам захвалност због чињенице да је Индонезија била уздржана приликом гласања о пријему тзв. Косова у чланство ММФ-а и Светске банке. Такође, зато што је изричито била против пријема Косова у Унеско. Ми дубоко ценимо чврст став Индонезије, управо као највеће муслиманске државе и значајне чланице Организације за исламску сарадњу, о непризнавању Косова“, навео је српски председник.
Констатовали смо, казао је Николић, да Србија и Индонезија имају изузетно добре билатералне односе који имају тенденцију даљег унапређења, те да нема отворених питања.
Србија је, казао је, опредељена за развој добрих односа, посебно на економском плану.