На почетку је минутом ћутања одата почаст чувару објеката и сведоку рушења у Савамали Слободану Танасковићу, који је јутрос преминуо на ВМА, а потом су се са импровизоване говорнице окупљенима обраћали представници поменуте иницијативе, невладиних организација и гости иницијативе из Ниша и Краљева.
„Испунили смо задатак, за оне који су делили летке, штампали плакате, који су нам делили новац да бисмо могли да се окупимо данас овде“, рекао је Радомир Лазовић из иницијативе и додао да се не плаше и да неће да ћуте.
Pa šta je ovo?! 😎 #protest pic.twitter.com/2gReMnwsK2
— Srećko (@ajdpali) May 25, 2016
Организатори су истакли и захтев за оставком градских челника.
Протесту су се придружили и представници политичких партија, међу њима и Борис Тадић, Зоран Живковић, Санда Рашковић Ивић, Ђорђе Вукадиновић…
Испред Скупштине града био је постављен камион са озвучењем и пре почетка са њега се пуштала музика.
Mnogo smo jaki! #nedavimobgd #protest pic.twitter.com/GKWlaZV4Rk
— Stonexman™ (@stonexman) May 25, 2016
Окупљени су носили заставице на којима пише „Наш град“ и дували су у пиштаљке.
По завршетку скупа они су се упутили у протестну шетњу под називом „Чији је град?“, Тргом Николе Пашића, Нушићевом, Светогорском, Таковском улицом поред зграде РТС-а и назад до Старог двора.
The crowd is dispersing now here in #Belgrade, #Serbia, and taking over the streets. pic.twitter.com/tpoa6C11Y3
— Balkanist Magazine (@Balkanist) May 25, 2016
Објекти у Херцеговачкој улици срушени су у ноћи између 24. и 25. априла, а по изјавама сведока објекте су багерима порушили људи са фантомкама на главама.
Председник Владе Србије Александар Вучић рекао је тим поводом да је реч о нелегалним објектима, да рушење није било обављено у складу са правном процедуром и да очекује да ће надлежни органи испитати ко стоји иза тога и проценити све околности.
Podrška #nedavimobeograd pic.twitter.com/8IFEsQ5d8R
— Boris Firicki (@BorisFiricki) May 25, 2016