„Ова нова слика једноставно мами поглед. Она нагони на размишљање о покретању још једне мисије на Плутон која би произвела сличне фотографије целе површине патуљасте планете“, рекао је научни директор мисије „Нови хоризонти“ Алан Стерн.
Ова фотографија направљена је црно-белом камером „Ралф“ у тренутку максималног приближавања са Плутоном, са удаљености од 15,8 хиљада километра од његове површине. Њена резолуција је, према речима Стерна, фантастичних 80 метара по пикселу фотографије, што је максимални квалитет камера коју сонда носи.
За разлику од других фотографија коју су направили „Нови хоризонти“, а које имају „нормалну“ величину, овај снимак представља уску траку ширине 50 километара, која се протеже од северне субполарне географске ширине, пролази кроз равнице Спутњика, леву половину „срца“ Плутона и завршава се у мрачној десној половини „срца“, на јужној хемисфери патуљасте планете.
Научници се надају да ће им ова фотографија помоћи да схвате како се појавила мистериозна „змајска крљушт“ од великих ледених санти на површини Плутона, да открије тајну појаве посебних структура које личе на даске за прање веша и друге тајне геологије патуљасте планете. Да би процениле сва богатства површине свемирског „господара подземног света“, научници су припремили кратак видео-филм помоћу којег читаоци могу да отпутују на Плутон.