- Sputnik Србија

Пајеова „бомба“ за тријумф Француске!

© REUTERS / John Sibley LivepicДетаљ са утакмице отварања ЕП 2016 у Француској
Детаљ са утакмице отварања ЕП 2016 у Француској - Sputnik Србија
Француска је у првом мечу на Европском првенству савладала Румунију са 2:1. Румуни били надомак изненађења, али је Димитри Паје у финишу меча правим пројектилом донео победу „триколорима“.

У првом мечу на Европском првенству, Француска је резултатом 2:1 савладала Румунију и показала зашто је сматрају главним фаворитом за освајање турнира.

Александар Коларов у дресу репрезентације Србије - Sputnik Србија
Евро 2016: Највећи и најсрамотнији неуспех Србије

Румуни су одиграли чврст меч, али је таленат екипе Дидијеа Дешана ипак дошао до изражаја. Французи су били доминантни током већег дела меча, створили неколико добрих прилика за гол, па је коначан резултат меча потпуно заслужен.

Румунија је најбоље прилике имала на почетку првог и другог полувремена, али лопта није хтела у гол.

С друге стране, „триколори“ су контролисали посед лопте, имали много већи број тачних додавања, на крају крајева — постигли и два лепа гола.

У првом полувремену није било голова, а најбољу прилику у том делу меча пропустио је Антоан Гризман, који је погодио стативу гола Татарушануа.

Навијач Француске репрезентације у Паризу на ЕП 2016 - Sputnik Србија
У Француској почело ЕП у фудбалу

Француска је повела у 58. минуту. Паје је био асистент, а Жиру се сјајно снашао у ваздуху (уз контакт са голманом) и главом спровео лопту у мрежу.

Само неколико минута касније, Евра је неопрезно стартовао на Станчијуа, да би Станку био сигуран извођач најстроже казне.

Ношени песмом са трибина „Стадион Француска“, домаћин је ипак смогао снаге да у финишу стигне до победе. Димитри Паје је сјајним ударцем „скинуо паучину“ из горњег десног угла румунског гола и донео велико славље Французима у Сен Денију.

Друго коло Групе А играће се 15. јуна, када ће се Француска састати са Албанијом, а Румунија са Швајцарском.

Други меч групе А игра се у суботу од 15 часова, а састају се Албанија и Швајцарска.