Следи подсећање на најтрагичније случајеве пуцњаве у разним америчким градовима у протеклих неколико деценија.
Орландо, ноћни клуб „Пулс“, 12. јун 2016.
Дванаестог јуна 2016. у ноћном клубу „Пулс“ у Орланду наоружани мушкарац је отворио ватру и убио 50 људи, а ранио 53. Полиција је саопштила да је злочинац мртав, али информација о томе да ли је убијен или се убио за сада нема. У тренутку трагедије у клубу је било стотинак људи.
Вирџинија, 16. април 2007.
Двадесеттрогодишњи студент високе техничке школе у Вирџинији Сеунг Хуи Чо насумично је пуцао по кампусу Политехничког института Државног универзитета у Блексбургу у Вирџинији, убивши 32 особе и ранивши још 17 људи у два одвојена напада (још шесторо људи је рањено док је покушавало да побегне кроз прозоре учионице). То је по броју жртава други напад наоружаног нападача у америчкој историји.
Основна школа у Њутауну, Конектикат, 14. децембар 2012.
Двадесетогодишњи Адам Ланца пуцао је и убио 20 деце између шест и седам година, као и шесторо одраслих особа, а једног човека је ранио. Пре него што се довезао до школе Ланца је убио своју мајку у њиховој кући у Њутауну. Пре него што је полиција стигла на место трагедије, Ланца се убио пуцајући себи у главу. То је највеће масовно убиство у школи у америчкој историји.
Ресторан у Килену, Тексас, 16. октобар 1991.
Нападач Џорџ Хенард закуцао се својим пикапом у један ресторан у Килену. Пошто је изашао из комбија убио је 23 људи, а ранио 27. Потом је извршио самоубиство.
Масакр у „Мекдоналдс“ ресторану у Сан Дијегу, 18. јул 1984.
Четрдесетједногодишњи Џејмс Хуберти убио је 21 особу, међу којима су била и деца. Рањено је 19 људи. Трагедија се догодила у локалном „Мекдоналдс“ ресторану. Нападача су убили снајперисти.
Сан Бернандино, Калифорнија, 2. децембар 2015.
Саид Ризван Фарук и Ташен Малик, брачни пар из Редландса, напао је Центар за помоћ особама са менталним сметњама у Сан Бернандину током прославе у којој је учествовало око 80 запослених у изнајмљеној дворани за пријеме. Убијено је 14 људи, а 22 је тешко рањено. Након напада пар је побегао у изнајмљеном возилу, али је полиција након извесног времена успела да их ликвидира.
Пошта у Едмонду, Оклахома, 20. август 1986.
Радник у пошти Патрик Хенри Шерил, наоружан са три пиштоља, убио је 14 колега, а шесторо је ранио у пуцњави која је трајала 10 минута. Након тога је извршио самоубиство пуцајући себи у главу.
Војна база Форт худ, недалеко од Килена, Тексас, 5. новембар 2009.
Нидал Малик Хасан, амерички мајор армије и психијатар, убио је 13 људи, а ранио 32 у пуцњави. Осуђен је на смрт. Та пуцњава је највећа по броју жртава у некој америчкој војној бази.
Бингамтон, Њујорк, 3. април 2009.
Џиверли Вонг, Американац вијетнамског порекла, убио је 13 људи, а ранио четворо током пуцњаве у Америчком имиграционом центру у Бингамтону. Нападач је потом извршио самоубиство.
Масакр у школи у Литлтауну, Колорадо, 20. април 1999.
Осамнаестогодишњи Ерик Харис и 17-годишњи Дилан Клеболд убили су 12 вршњака и једног наставника пре него што су извршили самоубиство у школској библиотеци. Ранили су још 21 човека док су покушавали да побегну из школе.