Како преноси портал „Коха“, то је био разлог да управни одбор одлучи да прекине споразум како би заштитио јавни интерес и минимализовао финансијске ризике у вези са пројектом који се тиче развоја туристичког центра „Брезовица“.
Директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић упутио је раније допис компанијама заинтересованим за скијашки центар „Брезовица“, у којем их охрабрује да истраже остале начине улагања у постојеће скијалиште којим управљају српска предузећа, уместо што се укључују у „политички обојен пројекат“.
„Охрабрили бисмо вас да истражите остале начине улагања у постојеће скијалиште којим управљају српска предузећа, уместо да се укључујете у политички обојен пројекат који би се могао завршити арбитрарним инвестиционим поступком без преседана, што би могло да изазове правни ризик и озбиљно нарушавање репутације ваше компаније, укључујући и јавна обавештења послата релевантним институцијама правног система у коме је регистрована ваша компанија“, навео је Ђурић.
Допис, у који је Танјуг имао увид, послат је на адресе четири члана конзорцијума — „Акгирисим“ из Турске, „Пома“ из Италије, МНД Груп и „Сошете де Тре вале“ из Француске.
Ђурић је у допису навео да су власници скијалишта и осталих објеката на Брезовици српска предузећа „Фонд Инекс интерекспорт“ и „Скијалишта Србије“, која управљају скијалиштем, упозорили да ће она бити озбиљно угрожена уколико се пројекат развоја одмаралишта Брезовица реализује.
Подсетио је да су та предузећа покренула бројне поступке пред судовима привремених институција на КиМ, као и да су привременој влади у Приштини доставила обавештење о арбитражи.
Ђурић је додао и да предузећа нису била обавештена нити су добила надокнаду у поступку експропријације коју спроводе привремене институције самоуправе на КиМ. То је, додао је Ђурић, у супротности са готово свим међународним документима.
Наводећи да Влада Србије активно подржава економски развој на простору КиМ, Ђурић је рекао да истовремено има уставну обавезу да штити своју имовину и грађане.