То је права прилика за оне који би желели да се истуширају у хостелима, спа-центрима, теретанама, а да не купују дневне карте или да резервишу собу. Притом, будући корисници не морају да попуњавају анкете или да се региструју на сајту ових центара. Постоји могућност да се туш-кабина или купатило унапред резервише. Првих петнаест минута туширања кошта 250 рубаља (три и по евра), сваки додатни минут — 10 рубаља (13 евроценти), временских ограничења нема.
Један од аутора идеје Виктор Филипов за Спутњик каже да сада велики градови нису прилагођени за активан живот, тако да је просечан становник који редовно трчи приморан да се тиме бави у близини места становања јер нема где да се истушира. То се односи и на оне који би радо ишли на посао бициклом, али не могу „из хигијенских разлога“.
Према речима Филипова, тренутно на свету не постоје слични онлајн-сервиси, изузев можда Америке, где постоји могућност да се за туширање изнајми соба у луксузном хотелу на 2-3 сата, али то кошта много скупље.
Филипов истиче да његова екипа користи модел сличан ономе који користи „Убер“: власници теретана и спа-центара ће добити већи део прихода, док booosh.me добија провизију.
Иначе, boosh у енглеском језику одговара узразу кул. Филипов објашњава да су они у назив пројекта додали још једно „о“ како би звучало још боље и необичније, а чињеница да назив звучи као презиме бившег председника САД „само додаје шарм“.