На тој седници, како је Дачић рекао за РТС, тема ће, поред осталог, бити и реакција на референдум, односно на очување стабилности у земљи.
Држава ће, према његовим речима, предузети све мере како би се сачувала економска и финансијска стабилност у условима када долази до одређених поремећаја на светском тржишту који су настали на међународном финансијском тржишту након изјашњавања Британаца. Дачић не верује да ће одлука Британаца утицати на нестајање ЕУ и европске идеје.
„ЕУ је претрпела значајан ударац, али чини ми се и да је Велика Британија претрпела велики ударац“, рекао је Дачић, додајући да је аутономно право сваког народа да одлучује о својој судбини без обзира да ли се та одлука неком допада или не.
Подсетио је и да Велика Британија, без обзира што је била део ЕУ, никада у потпуности није делила све механизме ЕУ, да је задржавала одређени ниво посебности и да је имала велике резерве према ЕУ.
„Када је реч о Србији, ми треба да гледамо наше интересе“, нагласио је Дачић.
Према коначним резултатима британског референдума за излазак из ЕУ је гласало 51,89 одсто, а за останак у ЕУ 48,11 одсто грађана.
На основу пребројаних гласова у сва 382 локална изборна центра, за излазак је гласало 17.410.742 грађана, а за останак 16.141.241 гласача, јавља Ројтерс.