Зејбекчи је додао да су представници енергетских компанија наставили да сарађују и реализују такве пројекте.
„Током кризе у односима, ни руска ни турска страна нису напустиле пројекте везане за нуклеарну енергију и изградњу путева за транспорт енергетских производа. Не постоји ни разматрање обустављања ових пројеката“, рекао је Зејбекчи.
Русија и Турска потписале су у мају 2010. Договор о изградњи и руковођењу прве турске нуклеарне електране у месту Акују у јужној провинцији Мерсин. Електрана би требало да произведе око 35 милијарди киловатчасова годишње. Процењује се да ће пројекат коштати око 20 милијарди долара.
Портпарол Кремља Дмитриј Песков је 27. јуна изјавио да се турски председник Реџеп Тајип Ердоган у писму упућеном Владимиру Путину извинио што је Турска у новембру 2015. оборила руски авион Су-24 и изјавио саучешће породици погинулог пилота.
Након писма извињења уследио је телефонски разговор председника двеју земаља, Ердогана и Путина, током којег су се договорили да се лично састану крајем године.
На тај начин Анкара је испунила један од услова који је Москва затражила након инцидента који је замрзао дугогодишње партнерство двеју земаља.