Седам сестара су група од седам облакодера у Москви дизајнираних у стаљинистичком стилу. Московљани не употребљавају израз Седам сестара за ове зграде, него их зову Висотки или Стаљинскије Висотки (рус. Сталинские высотки), у преводу (Стаљинови) облакодери (или стаљинистички облакодери). Изграђене су од 1947. до 1953. године, комбиновањем руског барока и готичких стилова те технологије која је коришћена у изградњи америчких облакодера.
© Sputnik / Maxim BlinovУ Министарству спољних послова тренутно се налазе канцеларије министара Руске Федерације. Његова унутрашњост раскошно украшена драгим камењем и металима. Први нацрти плана су били састављени 1946. године. Године 1947. предложена су два дизајна, од којих је други прихваћен, али како се приближавао завршетак, мењан је торањ који је на крају прекривен металом, како би одговарао спољном изгледу грађевине.
1/7
© Sputnik / Maxim Blinov
У Министарству спољних послова тренутно се налазе канцеларије министара Руске Федерације. Његова унутрашњост раскошно украшена драгим камењем и металима. Први нацрти плана су били састављени 1946. године. Године 1947. предложена су два дизајна, од којих је други прихваћен, али како се приближавао завршетак, мењан је торањ који је на крају прекривен металом, како би одговарао спољном изгледу грађевине.
© Sputnik / Maxim Blinov„Радисон ројал” је луксузни хотел високе класе у центру Москве. То је једна од највиших зграда у Москви, стоји уз саму обалу. Гостима се нуди превоз на једном од познатих Радисон речних крузера, где могу да уживају класичној музици и невероватној храни дивећи се јединственим знаменитостима Москве.
2/7
© Sputnik / Maxim Blinov
„Радисон ројал” је луксузни хотел високе класе у центру Москве. То је једна од највиших зграда у Москви, стоји уз саму обалу. Гостима се нуди превоз на једном од познатих Радисон речних крузера, где могу да уживају класичној музици и невероватној храни дивећи се јединственим знаменитостима Москве.
© Sputnik / Maxim Blinov / Уђи у базу фотографијаАдсминистративну зграда Црвене капије је пројектовао Алексеј Душкин. Приликом њенњ изградње искоришћена криотехнологија како би се зграда окнима за лифтове повезала са метро-станицом Црвене капије
Адсминистративну зграда Црвене капије је пројектовао Алексеј Душкин. Приликом њенњ изградње искоришћена криотехнологија како би се зграда окнима за лифтове повезала са метро-станицом Црвене капије
© Sputnik / Maksim BlinovБорис Иофан погрешио је градећи облакодер на самом рубу Врапчевог брда, јер је тај предео представљао потенцијално клизиште земље. Зграду је градило неколико хиљада затвореника из гулага. То је и даље највиша просветна зграда на свету.
4/7
© Sputnik / Maksim Blinov
Борис Иофан погрешио је градећи облакодер на самом рубу Врапчевог брда, јер је тај предео представљао потенцијално клизиште земље. Зграду је градило неколико хиљада затвореника из гулага. То је и даље највиша просветна зграда на свету.
© Sputnik / Maxim BlinovИзворно познат једноставно као Хотел Лењинградскаја, ова релативно мала (136 м, 26 спратова, од којих је 19 искористиво) грађевина Леонида Пољакова на на Комсомолском тргу, украшен је псеудо-руским украсима.
5/7
© Sputnik / Maxim Blinov
Изворно познат једноставно као Хотел Лењинградскаја, ова релативно мала (136 м, 26 спратова, од којих је 19 искористиво) грађевина Леонида Пољакова на на Комсомолском тргу, украшен је псеудо-руским украсима.
© Sputnik / Maxim Blinov / Уђи у базу фотографијаЗграда код насипа Котелническаја је једна од седам сестара изграђена у стаљинистичком стилу у 1952. Изграђена је у неоготичком стилу, а инспирација потиче од хотела Метропол. Стратешки је смештена на ушћу реке Москве и Јаузе. Овај стамбени блок има уклопљену у себе ранију зграду од девет спратова окренуту према реци Москви (саградили су је исте архитекте 1940).
Зграда код насипа Котелническаја је једна од седам сестара изграђена у стаљинистичком стилу у 1952. Изграђена је у неоготичком стилу, а инспирација потиче од хотела Метропол. Стратешки је смештена на ушћу реке Москве и Јаузе. Овај стамбени блок има уклопљену у себе ранију зграду од девет спратова окренуту према реци Москви (саградили су је исте архитекте 1940).
© Sputnik / Maksim BlinovЗграда на тргу Кудринскаја се налази на крају улице Краснаја пресња, окренута према Баштином прстену и била је изграђена првенствено за совјетске културне раднике, а не политичаре.
7/7
© Sputnik / Maksim Blinov
Зграда на тргу Кудринскаја се налази на крају улице Краснаја пресња, окренута према Баштином прстену и била је изграђена првенствено за совјетске културне раднике, а не политичаре.