Пајтић је за „Глас Америке“ рекао да код тих саговорника провејава бојазан да Србија у одређеном смислу мења курс.
Тврди да постоји нелагода, посебно код америчких саговорника, због чињенице да је мандатар недељу дана после избора ишао у Кремљ, а саопштења Кремља да се очекује да у влади буду представници оних странака односно појединци који подржавају добре односе са Русијом, у САД се сматра „непримереним мешањем у унутрашње послове Србије“.
„Уз базу у Нишу, уз заједничке војне вежбе са руском војском усред кризе у Украјини, све то ствара једну слику окретања Србије ка Русији, што ствара приличну нервозу код саговорника и из САД и ЕУ“, навео је Пајтић, стоји у саопштењу које је Информативна служба ДС проследила медијима.
Пајтић се пожалио на медијску сцену у Србији и навео да неки, како је рекао, владини медији имају „изразито антизападни став и то се овде (у САД) све види“.
„Мислим да није мудро улазити у ту врсту процеса који може да оснажи утицај Русије у Србији до те мере да ће под знаком питања бити и процес евроинтеграција. Када се створи један такав амбијент, таква атмосфера, а странке на власти ће се мењати, тешко ће се мењати атмосфера у друштву и постићи критична масу подршке да би се ушло у европску заједницу народа“, рекао је Пајтић.