Ледаре и ледене карте
Пре династије Кин (2100—221 п.н.е) људи су користили природни лед да би храну очували свежом, а пиће хладним. Према записима конфучијанаца, на краљевском двору Џоу династије постојао је специјализовани одсек под називом „Администрација за лед“ који је имао 80 запослених. Одсек је прикупљао природне ледене блокове сваког децембра, а затим би их транспортовали у ледару за складиштење.
Неки високи функционери добијали су на поклон коцке леда са Џоу двора, што је била велика част у то време. Систем поклањања леда је трајао до династија Минг (1368-1644) и Ћинг (1644-1911). Током династије Ћинг, званичницима су дистрибуиране „ледене карте“, уместо слања леда директно на њихову адресу.
Ледени контејнери
За хлађење су се најчешће користиле посуде џијан, велики контејнери испуњени ледом. У раној кинеској историји прављени су од керамике, а касније од бакра. Џијан се може посматрати као древни фрижидер, који се могао користити да би се расхлађивала пића. Пиће се стави у судове унутар џијана, затвори се поклопац и пића би се охладила после неког времена.
Током династија Кин (221—207 п.н.е) и Хана (202 п.н.е—220 н.е) обичан народ се најчешће расхлађивао помоћу својих бунара. Неке породице су стављале велике посуде у бунар као расхладни ормар, или су храну у корпи конопцем спуштале у бунар. Заправо, древним људима и нису била потребна расхлађена пића јер је вода из бунара била најбоље пиће лети.
Биљна пића
Током владавине династије Ћинг, узимање кинеских биљних лекова је било популарано у Пекингу. Према историјским записима, током ужарених лета неки људи су да би се расхладили пили хладну воду, неки кувано лишће менте, а неки јели летњу чорбу од сладића. Древни људи су такође волели супу од семена лотуса, која је доприносила окрепљењу тела.
Летња простирка
Древни људи су од винове лозе, трске, или бамбуса правили кревет-простирку, који је био угодан за спавање у летњим ноћима.
Порцулански јастук
Површину порцуланског јастука чинио је слој глеђи, који даје пријатан осећај хлађења. Прича се да је цар Ћиајнлонг из династије Ћинг много волео свој порцелански јастук.
Завеса од змајевог крзна
Завеса од змајевог крзна је коришћена у древна времена као заштита од врућих таласа лети, при чему се унутрашњост одржавала пријатно хладном. Наравно, завеса није баш направљена од змајевог крзна, претпоставља се да је сачињена од коже великих змија врсте боа. Окружено великом и хладном кожом бое, место би би било прилично налик климатизованој соби. Међутим, кожа је била драгоцена и тешко ју је било добити, тако да је само краљевски двор могао да је користи.
Дама од бамбуса
Древни људи у јужним деловима Кине користили су цилиндричне ваљке од бамбуса, који су шупљи у средини и имају решеткасту мрежу на површини. Они користе принцип унакрсне вентилације да би се људи охладили, а могу се и пригрлити, или се на њему могу држати ноге.
Лепеза
Последња, али не и најмања важна, најчешће коришћено средство за расхлађивање на лето је скромна лепеза, која се и данас користи. Лепезе су направљене од различитих материјала, као што су перје, бамбус или крзно птица.