Србија победила Хрватску, по традицији!

© AFP 2023Србија, Хрватска
Србија, Хрватска - Sputnik Србија
Магичан низ се наставља! Кошаркашка репрезентација Србије пласирала се у полуфинале олимпијског турнира у Рију пошто је у четвртфиналу победила Хрватску резултатом 86:83.

Кошаркаши Србије наставили су магични низ српски спортиста на Олимпијским играма победивши Хрватску у четвртфиналу.

​Почели су нервозно српски кошаркаши, у првом полувремену нису успевали да нађу своју игру, али су држали резултатски прикључак и на полувреме се отишло резултатом 38:32.

У трећој четвртини експлодирао је Богдан Богдановић и са неколико сјајних улаза и три тројке донео предност Србији од 12 поена разлике.

​Највећа предност за српски тим износила је и 14 поена разлике, али се Хрватска добром игром у нападу и празним ходом Србије вратила на само кош разлике у последњој четвртини на неколико минута до краја.

​Ипак, као по традицији, Србија је у неизвесној завршници била смиренија, Јокић је погодио четири узастопна слободна бацања и својој екипи донео пролазак у полуфинале, где ће се састати са репрезентацијом Аустралије.