Истовремено, она није могла да каже и када се конкретно одговор очекује.
Коцијанчичева је у изјави за Танјуг поновила да ће Европска комисија одговорити на писмо које је премијер Србије 1. августа послао председнику Европске комисије Жан-Клоду Јункеру, шефици дипломатије ЕУ Федерики Могерини и комесару за преговоре о проширењу Јоханесу Хану, као и председнику Европског парламента Мартину Шулцу.
У том писму премијер Србије указао је највишим званичницима ЕУ на ситуацију у региону, посебно на дешавања у Хрватској, нагласивши неопходност очувања мира и стабилности.
Портпаролка Европске комисије данас није одговорила зашто већ готово месец дана нема званичног одговора Брисела на писмо премијера Србије.
Вучић је писмо упутио после поништавања пресуде Алојзију Степинцу, враћања на почетак суђења Бранимиру Главашу за злочине над српским цивилима, те подизања споменика хрватском екстремисти и атентатору Миру Барешићу, и упозорио да се на тај начин угрожавају добросуседски односи и компликује ситуација у региону.
У међувремену је, међутим, ситуација ескалирала, будући да је бивши хрватски премијер и кандидат за новог председника хрватске владе Зоран Милановић изрекао низ увреда на рачун Србије, српског народа и државног врха Србије, а Босна и Херцеговина је обуставила истрагу напада на премијера Вучића, прошле године у Сребреници, уз изјаву бошњачког званичника да је Вучић „сам себе напао“.