Косовска влада повукла је данас из скупштинске процедуре предлог споразума о демаркацији са Црном Гором пошто седници нису присуствовали посланици Српске листе. Они су дан раније и најавили да из безбедносних разлога неће бити у сали.
За то време демонстранти окупљени код зграде парламента, бучно су и уз скандирања и узвике: „Победа“, пропратили вест да је са дневног реда повучен предлог споразума о демаркацији, а инцидената није било.
„Безбедност је увек угрожена онима који припадају заједници која није албанска, превасходно се ту ради о српском народу. Бес демонстраната на таквим протестима може бити уперен према неалбанцима, односно према Србима, и једноставно увек постоји ризик да таква врста протеста пређе у нешто што су насилне акције и да се ту угрози безбедност свима“, каже Дрецун са Спутњик.
Он указује на другу ствар, а то је да се иста тактика примењује када је Заједница српских општина у питању.
„То је провидна тактика, која нажалост доноси резултат у корист Албанаца“, каже Дрецун и наглашава да Албанци и даље претећи насиљем и протестима настоје да изврше снажан притисак на део међународне заједнице, посебно на Брисел, евентуално на Вашингтон, да се удовољи њиховим захтевима.
Дрецун сматра да је црногорски председник Мило Ђукановић урадио све сто је могао против интереса државе Србије и српског народа, укључујући највећи ударац када је признао Косово као државу. Он сматра да Ђукановић сада мора да се носи са последицама.
Коментаришући одлазак председника Косова Хашима Тачија на Јариње, Дрецун каже да би он требало да се нађе на оптужници Специјалног суда за ратне злочине које је починила ОВК. Прве оптужнице могу се очекивати крајем месеца и то ће поново бити повод за протесте на Косову и дестабилизацију региона, закључује Дрецун.