„Ми на томе инсистирамо на сваком састанку и за нас је то питање свих питања“, поручио је Ђурић.
Он је новинарима пренео инсистирање европске стране да Београд испуни услове из споразума о телекомуникацији, док је Приштини речено да мора да предузме додатне кораке и да осим формирања Управљачког тима он са пуним мандатом мора да крене у израду Статута.
Одговарајући на питање како реагује на изјаву шефице делегације Косова Едите Тахири, која је током дана демантовала формирање Управљачког тима за успостављање ЗСО, Ђурић је рекао да не жели да улази у унутрашње политичке расправе у Приштини.
Он додаје да је лично од највиших косовских званичника Хашима Тачија и Исе Мустафе чуо да је Управљачки тим формиран и да се подржава успостављање ЗСО.
„Данас смо и од чланова Управљачког тима чули да су дошли са пуним мандатом и након разговора са највишим званичницима. Очигледно је да тамо постоји једна доза конфузије“, каже Ђурић.
Ђурић је закључио да након посете потпредседника САД Џозефа Бајдена Приштини, након изјава највиших међународних званичника који имају утицај на ситуацију на Косову, али и поновљеног заклињања представника Приштине да ЗСО треба да буде формирана, не види разлог за чуђење или противљење њеном формирању.
„Лично подржавам формирање ЗСО. Мислим да она доноси мир и сигурност како Србима тако и Албанцима“, рекао је Ђурић у Бриселу, где је јуче почела тродневна рунда дијалога Београд—Приштина на техничком нивоу.