„Супротно вољи народа ништа не може да се ради, а неки наши партнери то као да не разумеју. Када се сете Крима труде се да не примећују да је воља народа на Криму, где 70 одсто чине етнички Руси, а сви остали говоре на руском као на матерњем, била да се припоји Русији. То се труде да напросто да не примећују. На једном месту, на Косову, може се спроводити воља народа, а овде не може. Све су то политичке игре“, рекао је Путин у интервјуу коју је агенцији „Блумберг“ дао прошле недеље, а који је на сајту Кремља објављен 5. септембра.
Путин је подсетио и да је за референдум, а онда и за независност Крима гласао легитимни парламент Крима, изабран две године пре гласања по украјинском закону.
Објашњавајући другу, међународноправну компоненту питања Крима, он је навео да је приликом решавања питања о Косову Међународни суд УН донео одлуку и да су „сви западни партнери аплаудирали тој одлуци“.
Како је прецизирао, та одлука се састоји у томе да приликом одређивања питања независности није потребна одлука централних власти неке земље.
„Дакле, ми смо поступали потпуно у складу са међународним правом, Повељом УН и на основу демократских принципа, а то пре свега није ништа друго до изражавање воље људи“, закључио је Путин.