Ако примирје у Сирији, које је ступило на снагу јуче, буде трајало седам дана и УН успе да достави хуманитарну помоћ у Алеп, Москва и Вашингтон ће створити координациони центар за извођење заједничких авио-удара на терористе, наводи аутор чланка.
Како наглашава лист, стратегија за реализацију заједничке руско-америчке кампање за борбу против ДАЕШ-а постао је неочекиван аспект споразума о Сирији. План предвиђа да умерена опозиција треба да се одвоји од Нусра фронта, чије позиције ће и даље бити бомбардоване. Ипак, таквих група је сувише мало и ако они покушају да крену на бивше савезнике, док стигне помоћ, могу бити већ уништени, пише лист.
Осим тога, у заједничкој руско-америчкој кампањи постоји „загонетни“ елемент. Ваздушни удари обеју земаља против терориста били су довољно ефикасни, али за уништавање идентификованих мета потребне су копнене снаге. Питање је ко ће дати ту војску, закључује аутор чланка.
У петак су шеф руске дипломатије Сергеј Лавров и државни секретар САД Џон Кери имали састанак током којег је био донет план о Сирији, који укључује, између осталог, паузу у борбеним акцијама, одвајање сиријске опозиције од терориста и наставак борбе против милитаната.