„Становник Борзија, рођен 1993. године, оставио је 2015. године на сајту ЦИА писмо у којем је понудио да прода америчкој обавештајној служби тајне информације о оружаним снагама Русије. Ускоро је добио одговор: служба се упецала, озбиљно је схватила предлог и почела да поставља питања, између осталог, и о војним објектима. Истина, о новцу представници ЦИА су у том тренутку одлучили да не говоре“, рекли су у управи ФСБ-а.
Тада се предузимљиви момак који ради као програмер и не поседује војне тајне обратио пријатељу, рођеном 1996. године који је служио у једној од војних касарни. Војник исто тако није знао никакве војне тајне и тада су двојица пријатеља почела да шаљу ЦИА измишљене приче.
„ФСБ Русије је званично упозорила младиће да су овакве акције недопустиве. У овом случају нема основе за покретање кривичног поступка, јер становници Борзија се поседују никакве тајне. Међутим, и упозорење је било довољно да прекину да се дописују са ЦИА“, додали су у ресору, нагласивши да су изненађени што је америчка обавештајна служба била заинтересована информацијама из тако сумњивих извора.