У суботу је Викиликс објавио серију Подестиних мејлова који садрже оно за шта сајт тврди да су изводи из плаћених говора кандидата за „Волстрит џурнал“ током 2013. и 2014. Од тада су узбуњивачи објавили још четири дела Подестиних писама. У среду је саветник оптужио руске обавештајце за хаковање.
„Волстрит џурнал“ је у среду јавио, позивајући се на изворе упознате са истрагом, да ФБИ сумња да би руске службе безбедности могле бити иза хакерских напада на Подесту, што је довело до цурења података.
У јулу су амерички медији тврдили да истражитељи криве хакере повезане са Русијом за упад у имејл систем Демократског националног комитета, у којем је откривено да су партијски функционери заверили да подрже предизборну кампању Клинтонове.
У септембру су амерички медији објавили да обавештајне службе и полиција САД траже доказе о тајним операцијама које је наводно спровела Русија на америчком тлу. Истовремено је „Вашингтон пост“, позивајући се на високог званичника обавештајне службе који је желео да остане анониман, објавио да Сједињене Америчке Државе нису имале „дефинитиван доказ“ умешаности Русије.
У среду је руски амбасадор у Сједињеним Америчким Државама Сергеј Кисљак изјавио да Русија не омета унутрашње послове САД, и да Вашингтон, заузврат, није пружио Русији никакав доказ у вези са наводним оптужбама о сајбер-нападима.