„Дижемо глас у борби против рата, огромног притиска војне пропаганде, лажи и прикривања информација које оправдавају како овај, тако и све претходне ратове у којима су учествовале САД“, наведено је у петицији коју је потписало више од 50 организација и приватних лица.
Међу њима су, пре свега, бивши државни тужилац САД Ремзи Кларк и Покрет солидарности са Сиријом.
Аутори петиције инсистирају на томе да се „под хитно прекине америчка политика усмерена на смену режима у Сирији и да САД, НАТО и сви њихови савезници поштују принципе међународног права и норми Уједињених нација, као и независност и територијалну целовитост Сирије“.
Они, такође, захтевају „да се под хитно прекине инострана агресија против Сирије и да се предузму озбиљни напори да се рат оконча политичким путем“.
Поред тога, аутори петиције инсистирају на „хитном прекидању указивања војне, финансијске, обавештајне и других видова помоћи САД, НАТО-а и њихових савезника иностраним плаћеницима и екстремистима на Блиском истоку“, као и на укидању санкција Сирији.
„Грађани Сирије могу да остваре своја права и слободе само у мирној и независној земљи“, изјавили су аутори петиције.
Они су изразили уверење да је „рат у Сирији резултат интервенције САД, НАТО-а и њихових регионалних савезника, коју је изрежирао Вашингтон, а чији је циљ смена власти у тој земљи“.
Према њиховим речима, то је нарушавање норми међународног права које угрожава безбедност у региону.
Уједињена национална антиратна коалиција позната је по томе што се залагала за праведну истрагу догађаја који су довели до масовног страдања људи у Одеси, у Украјини, 2. маја 2014. године.
Након државног пуча у Украјини активисти „антимајдана“ су у знак протеста поставили шаторе на Куликовом пољу у Одеси. Другог маја 2014. године у подручју Грчког трга почела је туча између активиста „антимајдана“, са једне стране, и фудбалских навијача „ултраса“ из Харкова и Одесе и радикала „евромајдана“, са друге стране.
Велика туча је завршена уклањањем шатора и паљењем Дома синдиката у којем су се сакрили представници „антимајдана“. У конфликту је страдало 48 особа, док је више од 250 људи рањено.