Српски баскеташи на крову света, у финалу срушени Американци

© Фото : Getty imagesБаскеташи Србије освојили су титулу првака света
Баскеташи Србије освојили су титулу првака света - Sputnik Србија
Баскеташи Србије освојили су титулу првака света у баскету 3 на 3 у Гуангџоуу, у Кини. Наши момци су у великом финалу савладали Сједињене Америчке Државе 21:16, а кош за победу постигао је најбољи баскеташ планете Душан Домовић Булут, три минута пре истека времена!

Србија је на путу до друге титуле првака света савладала Италију 16:13, Нови Зеланд 20:17, Катар 21:16, Русију 21:14, Холандију 22:10, те Шпанију 17:13.

Душан Домовић Булут, Дејан Мајсторовић, Марко Ждеро и Марко Савић су освојили и премијерно издање СП 2012. године у Атини, док су пре две године поражени од Катара у финалу у Москви.

„Изненађење, изненађење, вратили су се краљеви!“, поручио је јунак Булут после победе над САД. „Ми све делимо на једнаке делове — спонзоре, новац, славу“.

Бронзану медаљу освојила је Словенија победом над Шпанијом 17:16, док су нове шампионке Чехиње, које су добиле Украјину 21:11 у женском финалу и окончале четворогодишњу доминацију САД.