(од дописника Спутњика из Подгорице)
Међутим, оно што се догодило у суботу и недјељу, како наводи, Кнежевић који је предсједник Демократске народне партије и један од високих функционера Демократског фронта, има елементе државног удара и завођења ванредног стања.
„Дакле, нама је у суботу двије и по хиљаде активиста приведено због учешћа на протестима 24. октобра прошле године. Дакле, приведено на информативни разговор, што је била гола демонстрација страха, демонстрација силе и покушаја утицаја на излазност у недјељу. У недјељу се, зна читава јавност, десила и некаква акција хапшења бившег команданта жандармерије и још двадесетак људи под образложењем да су планирали заузимање институција и хапшење премијера.“
Ова вијест је, како наводи, у свим режимским медијима била тако конципирана и тако пласирана да је указивала да опозиција стоји иза овог планираног државног удара, што је у значајној мјери утицало на изборни процес, утицало на излазност и утицало на то да је Ђукановић алармирао један број бирача који сигурно нијесу били планирали да изађу на изборе.
Злоупотреба државних ресурса, и бројни докази које су достављали и које и даље достављају, најбоље говоре да су избори протекли у потпуно нерегуларној атмосфери, каже Кнежевић, и додаје да због свега наведеног, „Демократски фронт неће признати ове изборе“.
У Демократском фронту очекују да данас у току дана заједно са осталом опозицијом заузму заједнички став везано за јучерашњи дан и за све оно што се догађало у Црној Гори а што је, према ријечима Кнежевића, „више личило на државни удар него на мирно, слободно и демократско изјашњавање грађана Црне Горе“.
На већ постојеће најаве да би сада ДПС заједно са мањинским партијама и Социјалдемократском партијом могао имати комотну већину у парламенту за увлачење Црне Горе у НАТО, Кнежевић каже да та „под знацима навода, комотна већина“ не доноси стабилност те одлуке и функционалност такве одлуке, уз подсјећање да би такво инсистирање после ових и оваквих избора додатно дестабилизовало Црну Гору и створило проблеме.
Уз закључак да би се, уколико се ДПС одлучи за сценарио да неком простом већином у парламенту покуша обезбиједити улазак Црне Горе у НАТО, ризиковала грађанска нестабилност, а „ризикује се и неминовност да би нека следећа парламентарна већина без Ђукановића, донијела одлуку о ишчлањењу Црне Горе из НАТО-а такође по истом принципу“.