Испод карикатуре на насловници пише: „Путин против света. Он побеђује и у пропаганди и у пракси“.
У броју су објављена два чланка посвећена Русији руског новинара Пола Вуда и Рода Лидла. Док Вуд говори о вероватноћи „руске инвазије“ на балтичке земље и не долази до дефинитивног закључка, Лидл позива на заустављање „глупог звецкања оружјем у Русији“.
Лидл сматра да је тренутно супротстављање Москве и Запада превазишло обим Хладног рата. Антируска реторика у западним медијима сваки дан се интензивира, пише Лидл. Аутор указује на двоструке стандарде у медијском извештавању о допинг-скандалу, хакерским нападима и рату у Сирији.
Новинар сматра да Москва и даље добија „пропагандни рат“ и то изазива „апоплектичан бес“ у Лондону и Вашингтону.
На линији сукоба нашла се руска телевизија чији су рачуни блокирани у Великој Британији. Тако Запад није радио ни за време Хладног рата, истиче Лидл.
„Покушавамо да пратимо и надамо се да ћемо затворити телевизију, зато што он говори оно са чиме се не слаже наша влада. Мислио сам да сузбијањем неслагања треба да се баве Руси“, ироничан је новинар.
Родина-мать зовёт! = Motherland calls!
— russianforfree.com (@russianforfree) August 21, 2016
This is a very famous poster. Do you know when it was created? pic.twitter.com/s6RFnh48Oj
„Ево шта мене брине: ми провоцирамо и провоцирамо, искривљујемо чињенице тако да се уклапају у наш курс. Омаловажавамо Путина и његову земљу на агресиван и непоштен начин, игноришући сопствене грешке у Украјини, Сирији, Ираку, људским правима и слободи говора“, наглашава Лидл.
„Мајка отаџбина зове!“ је чувени плакат из времена Другог светског рата, који је нацртао уметник Ираклиј Тоидзе крајем јуна 1941. Лик Мајке отаџбине израђен је по лику Мајке Русије, који је широко употребљаван током Првог светског и грађанског рата у сврху пропаганде. Слика „Мајке отаџбине" касније је постао један од најраспрострањенијих симбола совјетске пропаганде.