На овој јединственој изложби представљене су фотографије кућа, раскошних летњиковаца које је Краснов пројектовао, а које су изграђене управо на Криму.
Посетиоци изложбе имају ексклузивну прилику да виде српској јавности мање познате радове чувеног архитекте. Реч је о акварелима који својим колоритом на најлепши начин представљају природне лепоте полуострва.
Изложбу дела Николаја Краснова прати посебна изложба фотографија о природним лепотама Крима.
Изложба о човеку који је са великом пажњом стварао и архитектуру Београда отворена је до 20. новембра, када се сели у Смедерево. Наиме, чувену зграду Општинског дома у том граду пројектовао је управо академик Краснов.
Делегација Републике Крим, која ових дана борави у нашој земљи, и Руски дом ће изложене фотографије заправо поклонити општини Смедерево, а фотографије ће бити део поставке сталне изложбе у прелепој згради Општинског дома.
Подсетимо, Краснов је пројектовао све најважније административне зграде у Београду, али и зграду Архива Србије, а један од његових највећих пројектних и градитељских подухвата је изградња моста краља Александра Првог.
Краснов се бавио и унутрашњом декорацијом Народне скупштине, уредио је и парк испред Парламента, Двор на Дедињу, Цркву Светог Ђорђа на Опленцу. Један од његових првих задатака у престоници била је заштита Цркве Ружице на Калемегдану.
Уследила је реконструкција Његошеве капеле на Ловћену.
Пројектовање меморијалних објеката је посебно поглавље у његовом раду. Највећи и најважнији споменици подигнути у знак сећања на страдале српске очеве и синове, војничко гробље на Зејтинлику код Солуна и костурница на грчком острву Видо дело су Александра Краснова.
Београђани су вечерас у Руском дому имали прилику да, осим у изложби, уживају и у концерту кримске певачице Елмире Налбантове.