Према речима уметника, његов циљ је да пробуди свест о „неједнакостима које утичу на човечанство“, попут сиромаштва, насиља, недостатка школовања и кршења права жена. У оквиру пројекта, Такрај је разговарао са учесницима, младим људима рођеним ′80-их и ′90-их година, о њиховим животима и проблемима са којима се суочавају.
Према његовим речима, више времена му је требало да убеди људе да их слика у њиховим домовима него да забележи фотографије. „Користим друштвене мреже, радим са неколико локалних невладиних организација, а понекад само приђем људима на улици и питам их, али то је реткост, јер у неким друштвеним заједницама то представља опасност. У сваком новој држави морам брзо да формирам мрежу људи од поверења којима је јасно шта заправо покушавам да урадим и који су спремни да ми помогну“, рекао је Такрај.
„Сматрам да су неједнакости и незнање главна зла данашњег друштва. А оно што је по мом мишљењу важно и што не смемо да заборавимо је да управо данашња младеж гради свет будућности“, додао је уметник.
„Пројекат ’Моја соба‘ плод је дуготрајног процеса. За његову реализацију требало ми је 6 година, корак по корак. Занимали су ме различити стилови живота и културе, све бржа и бржа мутација света“.