Раније је министар финансија Велике Британије Филип Хамонд изјавио да ће Британија издвојити 1,9 милијарди фунти за јачање сајбер-одбране од „непријатељских страних играча“. И мада министар није директно именовао Русију, „очигледно из страха да га прислушкују“, али било је јасно да се то односи управо на њу, истакао је Кид.
„Русија (извините, страни играчи) нас напада преко ’интернета ствари‘“, пише аутор. На пример, Москва би могла да организује хакерски напад на фрижидере Британаца како би срушила Центар за владине комуникације, или да наручи салату преко интернета да Британци више никада не би могли да је једу“, иронизирао је Кид.
„Када се то деси, Британија мора да буде спремна да реагује у истом духу, наводи Хамонд. Уколико Русија започне нови хладни рат инвазијом на наше фрижидере, морамо се осветити нападом на њихове сушилице. Позовите МИ6: Тостер ме је погледао попреко и рекао ’на здоровије‘ када сам у њега ставио пециво“, пише аутор.
„Хистерија око руских хакера“ почела је са САД. Америчке власти почетком октобра оптужиле су Русију за напад на рачунарске системе Демократске партије. У самој партији су изјавили да је Москва наводно покушала да утиче на резултат избора. Америчке власти нису дале никакве доказе за ове тврдње.
Председник Русије Владимир Путин је, коментаришући оптужбе, рекао да у објављеним подацима не постоји ништа што је у интересу Москве, а да се хистерија намеће како би се скренула пажња са садржаја докумената.