Ли је прецизирао да ће уговор предвиђати да деонице пруге од Београда до Старе Пазове и од Новог Сада до границе са Мађарском граде Кинези, док ће део од Старе Пазове до Новог Сада градити Руси.
Амбасадор Кине је на телевизији Б92 навео да вредност радова износи око 300 милиона евра, а изградња би требало да почне следеће године.
Пруга Београд—Будимпешта, укупне дужине 340 километара, требало би да скрати путовање између српске и мађарске престонице са осам на мање од три сата, јер би возови на тој релацији ишли брзином од око 200 километара на сат.
Ли је навео да ће бити потписан и комерцијални уговор Србије са кинеским компанијама за изградњу деонице Сурчин—Обреновац.
Кинески амбасадор каже да ће сутра у Риги, главном граду Летоније, бити потписан и уговор о визној либерализацији, која ће се односити и на грађане Србије и на грађане Кине.
Виза више неће бити потребна ни за улазак у Србију нити у Кину, важиће за све категорије путника за боравак до 30 дана.
На дводневном Самиту у Риги учествоваће и премијер Србије Александар Вучић.
Самит „16+1“ је од великог значаја за Србију, будући да би на њему требало да буде потписан низ важних споразума, а очекује се да ће премијер из Риге „донети“ решење за РТБ Бор.