Иако Картер указује на недостатак инвестиција у ову област, подаци показују да су за последњих 25 година САД утрошиле милијарде долара како би модернизовале нуклеарно наоружање, истиче директор истраживачког програма Асоцијације за контролу наоружања Кингстон Риф.
Истовремено, додаје лист, наводи Москве о плановима за модернизацију арсенала међуконтиненталних балистичких ракета протумачени су на Западу као „звецкање оружјем“.
„Русија се налази на средини процеса модернизације војске, али није коректно говорити о повећању војне моћи, иако се то тако тумачи“, нагласио је Риф.
Према његовим речима, Америка тренутно располаже највећим бројем нуклеарки, док је, према мишљењу Стратешке команде америчке војске, тај број већи него што је потребно како би се заштитила територија САД укључујући потребе нуклеарног обуздавања.
Поред тога, Команда оцењује и да ће према текућим плановима у наредних 30 година Вашингтон утрошити билион долара у модернизацију стратешких снага, што ће се одразити на недостатак инвестиција у остале јединице, укључујући и флоту.
Као пример Риф наводи развој нове ракете средњег домета која може да носи нуклеарну главу, а која ће Америку коштати око 30 милијарди долара.