Она је подсетила да, према информацијама које има, у Алепу постоје два „органа самоуправе“. Покрајински савет, један од органа самоуправе, налази се у турском Газијантепу. Други је такозвани Градски савет, чије руководство се налази у селу Атарибу, двадесетак километара југозападно од Алепа. Још једна структура која постоји у Алепу је такозвана „привремена влада“, која је уско повезана са Националном коалицијом сиријске револуције и опозиције.
„Све те самозване ’власти‘ далеко су од тога да представљају становнике источних делова Алепа, који су, у ствари, таоци милитаната. Још горе је то што се, испуњавајући наређења својих финансијера, те личности, које говоре, наводно, у име цивила, снажно додворавају терористима и најрадикалнијем делу илегалних оружаних група и теже наставку крвопролића и патњи народа“, пише на интернет страници Министарства спољних послова Русије као одговор медијима на питање шта представља „локални савет“ источног Алепа и ко га је одобрио.
Портпаролка Министарства спољних послова истакла је да су оба „савета“ наводно „изабрана“ 2013. године. У почетку, према достављеним извештајима, њихово финансирање обезбеђивао је Катар. Сада су им главни спонзори САД, Велика Британија, Француска, УАЕ и скандинавске земље.
„Опструкција ’савета‘ је довела до прекида хуманитарне операције УН испоруке помоћи у Источни Алеп преко пута Кастело крајем августа 2016. године. На савести ’савета‘ је и недавни неуспех медицинске евакуације из Источног Алепа. Желела бих да подсетим да су опозициони ’лекари‘ покушали да размењују пацијенте за испоруке лекова екстремистима“, рекла је она.