Према овим подацима, предност Клинтонове над кандидатом републиканаца Доналдом Трампом на Флориди је више од 100.000 гласова, од укупно 3,7 милиона оних који су превремено гласали.
У Невади је њена предност око 32.000 гласова од око 594.000 гласача, а у Охају 53.000 од око 1,32 милиона гласача. Релативна веродостојност прогнозе заснива се на томе да је у подацима прелиминарног гласања наведена партијска припадност гласача.
Хилари Клинтон у Колораду има 46,3 одсто, а кандидат републиканаца Доналд Трамп 43,6 одсто гласова, сведоче подаци америчког „Слејта“ на основу прелиминарног гласања. Анализом одзива бирача у осам такозваних „колебљивих“ држава баве се стручњаци из компаније „Воут кастр“.
Податке аналитичара преноси интернет издање „Слејт“ и телевизијски канал „Вајс њуз“. Објављивање прогноза у САД пре затварања бирачких места догађа се први пут после много година. Прећутни договор да се не објављују прогнозе пре затварања бирачких места појавио се после председничких избора 1980. године.
Тада су медији прогласили Роналда Регана победником председничке трке пре окончања гласања у низу држава, а његов супарник Џими Картер је признао пораз, иако део Американаца у том тренутку још није стигао да гласа.
Од тада водећи телевизијски канали (Си-Ен-Ен, Еј-Би-Си, Фокс њуз) и информативна агенција „Асошијетед прес“ прогнозирају победнике у појединим државама пре завршетка бројања гласова, али после затварања гласачких места, на основу својих статистичких модела. То су незваничне прогнозе, али имају знатан ауторитет.
Формално, објављивање прогноза пре затварања изборних места није забрањена законом.