Френк Муке је 91-годишњи становник старачког дома Краљевске болнице у Челсију, намењеног бившим члановима британске Војске. Ветеран Дана де учествовао је у ослобађању Амантјера, града у североисточној Француској, и сада је добио шансу да га поново види захваљујући технологији виртуелне реалности.
Ветеран је стајао на градском тргу, упознао мештане који су му захвалили на ослобађању њиховог града од нацистичке окупације, слушао локалну децу како певају, па се чак сусрео и са градоначелником Амантјера, који га је одликовао орденом тог града. Тако је бар све изгледало Мукеу док је гледао посебан видео од 360 степени кроз уређај за виртуелну реалност.
Пензионеру из Челсија било је потребно неко време да се опорави од онога што је видео. Признао је да га је изненадило потпуно „урањање“ у видео. „Фантастично! Осећај је као да сам био тамо“, поделио је Муке своје утиске. Орден који је добио од градоначелника предат му је непосредно након што је погледао снимак.
Цео пројекат је замисао британске стартап компаније „Твајн“, тржишта намењеног фриленс креативцима. Компанија је позвала своју међународну заједницу, која је одговорила стварањем јединственог искуства помоћу виртуелне стварности за Дан сећања, који се обележава 11. новембра.
Френк Муке рођен је у Лондону 1925. године. Био је минер у јединицама Британске краљевске инжињерије, и његов посао је био да поставља и деактивира мине и експлозивне направе, гради и уништава мостове и утврђења, као и да учествује у борби. Муке је био међу војницима током Искрцавања у Нормандији, које је познато и као Дан де, а он и његове колеге минери су под паљбом очистили плажу како би се отворио пут остатку британских трупа.
У недељама које су уследиле, Муке је био део здружених снага које су ослободиле неколико француских градова, укључујући Амантјер, град ког се најбоље и најрадије сећа. Као део здружених снага, борио се у Француској, Белгији, Холандији и на крају и у Немачкој.