Грци против БиХ истакли транспарент „Нож, жица, Сребреница“

© AFP 2023 / Angelos TZORTZINISГрчка репрезентација
Грчка репрезентација - Sputnik Србија
Грчки навијачи на мечу у Атини против Босне и Херцеговине у квалификацијама за Светско првенство истакли су транспарент „Нож, жица, Сребреница“.

Tранспарент је током првог полувремена на стадиону Јоргос Караискакис подигнут иза гола Асмира Беговића, a убрзо је склоњен, али Фудбалски савез Грчке највероватније очекује казна УЕФА због ширења политичких порука.

​То није једини инцидент између две стране, испред стадиона су претучена тројица навијача Босне и Херцеговине уз повике „Косово је Србија“, а потом је полиција спречила сукоб присталица на трибинама када су гости запалили неколико бакљи и гађали Грке.

Ништа мирније није било ни на терену пошто су Един Џеко и Сократис Папастатопулос добили црвене картоне, у сукобу у којем му је капитен селекције БиХ скинуо шортс.

Утакмица у Пиреју завршена је резултатом 1:1 голом Јоргоса Цавелиса у последњем минуту, а претходно је Миралем Пјанић био стрелац.