Према Трамповим речима, он ће се лично постарати да две велике силе, које су раније биле конкуренти, конструктивно сарађују. Током разговора републиканац је обећао теснију сарадњу са руским лидером по међународним питањима и тиме наговестио значајно отопљавање у односима између Москве и Вашингтона, навео је лист.
Тај телефонски разговор, који је имао топли и помирљиви карактер, доказује да је Русија коначно изашла из сенке и да сада заузима водеће место на међународној арени, нагласио је аутор чланка. Такав развој ситуације не може а да не забрине Брисел, који се све више плаши да ће нова америчка администрација истиснути европску политику у задњи план. Лидери ЕУ разумеју да јачање веза између Москве и Вашингтона присталицама антируске политике не доноси ништа добро, пише лист.
Њихов страх се најочигледније види у нападима на Трампа, који су порасли након објављивања резултата америчких избора. На пример, председник Европске комисије Жан Клод Јункер је изјавио да милијардер на челу САД представља претњу за глобалну безбедност.
Европска унија треба да се припреми за најгоре. Уколико САД, убрзо након ступања Трампа на дужност, промене свој став о Криму у односима између Вашингтона и Брисела може да наступи тежак период, закључио је аутор чланка.