„Сваки новинар може да примети да је ова резолуција пример неодговорног односа према једној од најважнијих тековина европске демократије — слободи говора. Мислим да они који су гласали за ову резолуцију, а реч је ипак о мањини у Европском парламенту, не брину много за слободу говора. С једне стране Србији се држе лекције о слободи говора, а са друге се доноси резолуција која угрожава ту слободу. Најжалосније од свега је да оваква резолуција мало кога може да изненади, јер смо савременици дешавања да се крше резолуције УН, да се у највеће спортске организације примају државе које нису чланице УН и који нису ни државе. С друге стране, таква неконтролисана реакција Европског парламента, ако могу тако да је квалификујем, највеће је признање агенцији Спутњик и телевизији Раша тудеј јер заправо илуструје да западни медији, без помоћи политичких одлука, не могу да се у професионалном рингу ухвате укоштац са јаком конкуренцијом, а то је сигурно новост на европском и светском медијском простору“, каже Пајић.
Према његовим речима, без обзира на тренутне односе у свету, непримерено је поредити руске медије са медијима Исламске државе или политику терориста и Руске Федерације.
„Управо тај део резолуције најбоље осликава политичку тенденцију у доношењу овог документа Европског парламента“, закључује Пајић за Спутњик.