„То један политички став, доказ хладноратовске хистерије која влада између Запада и Москве. Нисам претерано изненађена јер се сећам времена када се Европски парламент изјашњавао о новинарству у Србији, не водећи рачуна о томе шта се заиста дешавало на терену, већ водећи рачуна о свом политичком ставу који увек гласи — ми смо на страни НАТО-а и онога што кажу западне земље, а новинарство не анализирамо претерано. Овакву резолуцију сматрам једнако бесмисленом и непристојном као када би сада српски парламент заузимао став о томе о чему и како смеју да пишу српски медији. Ово заправо сматрам још горим, јер би ти људи морали да штите европске институције у име којих се позивају на европске цивилизацијске вредности“, напомиње Смајловићева.
Како каже, усвајање ове резолуције неће имати никаквог утицаја на рад редакције Спутњика у Србији.
„Ова резолуција је потпуно небитна и на њу се не треба освртати, као што се ни српски медији или барем већина њих није освртала на резолуцију ЕП којом се тврдило да НАТО војници нису гађали гуменим мецима српске новинаре који су извештавали о сукобима на прелазима са Косовом пре четири-пет година. Ја да сам новинар или уредник Спутњика или било ког другог медија на ту резолуцију не бих се освртала и сигурна сам да ће тако да поступе и медији на које се она односи“, категорична је Смајловићева.
Председница УНС је за Спутњик прокоментарисала и део резолуције у којем се прави паралела између руских медија и терориста Исламске државе и напомиње да није први пут да се то дешава.
„Зато и кажем да је ово врхунац хистерије јер та сатанизација сваког противника и бркање противника и непријатеља у политичком дискурсу су управо оне ствари због којих нас, некада с правом, критикују, а сада ми се чини да постају у неким приликама гори него што смо ми били на врхунцу ратних сукоба. Мислим о томе заиста све најгоре и то типично цртање света у црно-белим бојама које је увек неприхватљиво, па чак и када рат почиње“, закључује Смајловићева за Спутњик.