После процеса уједињавања земље, којим ће руководити маршал Халифа Хафтар, наступиће предаја власти до које ће доћи након успостављања политичког консензуса.
У изјави за Спутњик, Али Катрани је рекао да 90 одсто Либијаца подржава Либијску националну војску, као и да њену легитимност признају и у свету — имајући у виду велике успехе које је она постигла у борби против ДАЕШ-а.
Али Катрани је додао да ће постојеће институције власти у држави, осим Палате представника, бити укинуте. Биће уведено ванредно стање, а главне полуге власти ће бити предате у руке војним старешинама. У сваком региону ће бити именован војни управник, а биће уведен и војни суд.
После стабилизације ситуације у земљи, Либија ће бити враћена на демократски пут развоја и то тако што ће специјални комитет разрадити одредбе новог Устава и биће одржани парламентарни и председнички избори.
„Сада је либијском народу потребна чврста рука, како би се успоставили контрола и ред у земљи“, додао је Али Катрани.
Саговорник Спутњика је искључио могућност да власт у земљи потпуно преузме војска, јер, како додаје, време војних преврата је део прошлости у целом свету.
„Ако либијски народ буде задовољан корацима које ће предузети маршал Халифа Хафтар, он се, ако то пожели, може кандидовати на председничким изборима“, закључио је Катрани.