У свом редовном извештавању СБ УН у Њујорку о сарадњи земаља региона са трибуналом у Хагу Брамерц је рекао да Тужилаштво „дели дубоку забринутост председника Агијуса да Србија наставља да игнорише и крши своје правне обавезе да сарађује с МКСЈ“.
Брамерц је позвао Хрватску да усклади своју политику са својим обавезама.
Тужилац је своје обраћање започео напомињући да се тренутно износе завршне речи у предмету Ратка Младића, последњем суђењу пред МКСЈ и једном од, како је рекао, најважнијих предмета у историји тог суда.
Известио је да се очекује да и првостепена пресуда у предмету „Младић“ и пресуда у предмету „Прлић“ и другима, последња другостепена пресуда МКСЈ, буду изречене до краја новембра 2017.
Тужилац је пред Саветом безбедности такође изнео најновије информације о статусу првостепених и жалбених поступака који се воде пред ММКС, укључујући информације о подношењу жалбених поднесака у предметима Радована Караџић и Војислава Шешеља.
Што се тиче кривичног гоњења за ратне злочине на националном нивоу у бившој Југославији, тужилац је одао признање позитивним резултатима Тужилаштва Босне и Херцеговине.
Међутим, напоменуо је да је дошло до значајног назадовања у правосудној сарадњи због тога што, како је рекао, српске власти нису извршиле казну досуђену за ратне злочине у предмету Ђукић.
Поред тога, Брамерц је рекао:
„Докле год политичка атмосфера и стање свести не иду у прилог правди за ратне злочине, биће изузетно тешко испунити легитимна очекивања јавности за смисленим позивањем на одговорност.“
Напоменуо је и да има врло мало доказа да Србија испуњава своје обавезе да пружа подршку кривичним гоњењима за ратне злочине.