Анкету је спровела компанија „Ифоп“ у Француској, Немачкој, Шпанији, Италији, Великој Британији, Пољској и САД. Анкетирано је више од седам хиљада испитаника.
У свим земљама у којима је спровођена анкета било је више противника „дозвољеног допинга“ него његових присталица.
Против „дозволе за допинг“ било је 66 одсто становника Пољске, половина становника Италије и Немачке, као и 48 одсто Француза. У САД је било 45 одсто противника ове политике, у Шпанији 41 одсто, док је у Великој Британији било само 38 одсто.
Петина испитаника предложила је да се допинг одобри свим спортистима да неки не би били привилеговани. Највећу подршку ова идеја имала је у Великој Британији (22 одсто), Шпанији и Немачкој (19 одсто), као и у САД (17 одсто). У Пољској је ово мишљење подржало само 11 одсто испитаника.
Приближно четвртина испитаника сматра да спортисти могу да узимају „дозвољени допинг“. Такво мишљење има 31 одсто Шпанаца, 28 одсто Американца и 27 одсто Британаца. Са тиме се, такође, слаже и четвртина Италијана и Француза и 22 одсто Немаца. Најмањи одзив је ово мишљење имало у Пољској — 14 одсто.
Председник независне комисије Светске антидопинг агенције (ВАДА) Ричард Мекларен требало би да 9. децембра објави други део извештаја о допингу у спорту. Генерални директор ВАДА Оливије Нигли изјавио је да ће Мекларен представити антидопинг комисијама МОК-а чињенице које је открио у оквиру свог истраживања.
Анкету је спровела најстарија француска компанија која се бави испитивањем јавног мњења „Ифоп“ од 22. до 26. октобра 2016. У анкети су учествовале 7.043 пунолетне особе. Узорак је репрезентативан према полу, узрасту и географији. Максимална грешка узорка за податке у целини по држави је +/- 3,1 одсто на нивоу поузданости од 95 одсто.