Штавише, Русију непрестано оптужују и за бомбардовање цивила у Алепу.
Та „оргија фалсификовања“ досегла је невиђене размере. Сви западни мејнстрим медији описују ситуацију у Алепу као врхунац окрутности владине сиријске војске, којој помоћ пружа Русија.
Наравно да је хуманитарна ситуација у Алепу драматична, али медији, главни протагонисти хибридног рата, праве се да се не сећају ко је створио такву ситуацију и ко жели да она и даље буде драматична. За прање мозгова гледаоца широм света користи се тешка артиљерија мејнстрим медија. Наравно, у њиховим извештајима се уопште не помињу руски извори, који приказују сасвим другачију слику.
Несумњиво је да су и поједини руски медији пристрасни и да би требало пажљиво проверавати све информације које стижу из Алепа, али западни медији не раде ни то, него једноставно игноришу све чињенице које тим поводом износи Русија. Према њиховој логици, истините информације су само оне које су стигле из антируског табора.
Такав приступ се зове „ратна пропаганда“, а да не говоримо о томе да се терористи који су уништавали Алеп и његово становништво, сада приказују као неко ко заслужује саосећање.
У Алепу смо сведоци нове етапе хибридног рата, својеврсне мешавине реалног бомбардовања и бомбардовања мозгова конзумената западних медија.
Aутор текста је Ђулијето Кјеза, италијански новинар и писац, бивши дописник „Стампе“ из Москве и бивши посланик у Европском парламенту.