"Нема сумње да је убијен (Анис) Амри", рекао је Минити на конференцији за новинаре.
Амри је убијен у окршају с полицијом.
„Анса“ наводи да је Амри убијен три сата после поноћи током рутинске полицијске контроле.
Полиција је од Амрија тражила документа, а он је из ранца извадио пиштољ, пуцао и ранио једног полицајца.
Потом је дошло до пуцњаве и Амри је убијен, додаје италијанска агенција.
Ројтерс је претходно јавио да је у Милану убијен мушкарац за ког се верује да је осумњичени за напад на божићнем вашару у Берлину, у ком је убијено 12 особа.
Медији су раније објавили да је Амри (24) провео неко време на италијанском острву Лампедузи током 2011. године.
EIL: Anis Amri nach Attentat auf #Breitscheidplatz Dienstag früh in Moabit gesichtet. @rbbabendschau liegen Überwachungsaufnahmen vor. pic.twitter.com/SPmdidRiPM
— rbb|24 (@rbb24) December 22, 2016
Агенција „Анса“ објавила је једну фотографију из априла 2011. на којој се виде Амри и још неколико дечака, његових сународника, након што су их снаге реда ухапсиле пошто су запалили једну школу у Лампедузи.
Амри је због тога осуђен на четири године затвора.
У затвору је Амри био под строгим надзором као насилник, испричао је полицијски званичник у Палерму, где је Амри издржавао казну, преноси „Анса“.
Амри, међутим, у затвору није показивао знаке приступања џихаду, додао је званичник који је испричао да је Тунишанин био држан у самици управо да се због насилничког понашања не би мешао са другим затвореницима.
Након изласка из затвора, Амри је упућен у Калтанисету у центар за мигранте, одакле су хтели да га депортују у Тунис, али та земља није хтела да га прими назад пошто је и тамо, у свом родном месту, стварао проблеме.
Форензички докази из камиона којим је на божићном вашару у Берлину усмрћено 12, а рањено скоро 50 људи, указују да је за воланом био Тунишанин Анис Амри, потврдила је портпаролка немачког савезног тужилаштва Фрауке Келер.