Либан је крајем прошле године почео да излази из двогодишње политичке кризе услед избора генерала Мишела Ауна за председника те земље и формирања нове Владе.
Раније је либански амбасадор у Русији Шауки Бу Насар изјавио да је Либан заинтересован за испоруку руског наоружања ради борбе против терориста. Бејрут је тражио испоруку противтенковских ракетних комплекса „корнет“, топова и тенкова Т-72. Он је, такође, рекао да се детаљи разрађују на експертском нивоу.
„Постоји пројекат вредан више од пола милијарде долара за учвршћивање моћи либанске армије руским наоружањем, укључујући тенкове, ракете и уређаје. Надамо се да ће то питање бити активирано у условима позитивне атмосфере која сада преовладава“, рекао је Рафул.
Он је додао да се Либан и Русија подударају у стратешком задатку — борби против тероризма. Нафтна и гасна сфера је, такође, приоритет за нову Владу и предмет интересовања када је реч о сарадњи са Русијом.
„Руске компаније су биле прве које су иступиле са предлозима за учешће на тендерима за нафту и гас, а неке су већ основале конзорцијум“, навео је министар и додао да ће то питање бити размотрено у неколико наредних месеци.