Свако јутро када се Ји пробуди, он фотографише загађено пекиншко небо са прозора своје дневне собе, без обзира да ли је небо чисто или магловито. Затим ову фотографију објави на друштвеним мрежама „Веибо“ (Weibo) и „Вичат“ (WeChat), заједно са извештајем о индексу квалитету ваздуха, тако да фотографија говори сама за себе.
Ова иницијатива је покренута 2013. као приговор због лошег ваздуха у граду, а израсла је у медијски феномен. У септембру 2015. „Саут чајна морнинг пост“ је известио да је Ји предузео још један корак покретањем пројекта са врхунским кинеским научницима.
Лист „Чајна пиплс дејли“ објавио је 8. јануара нови колаж од 366 фотографија, које је Ји направио 2016. године.
Collage of 366 images taken by Beijing citizen from his window in 2016 pic.twitter.com/41yBTrQRER
— People's Daily,China (@PDChina) January 9, 2017
Тежак смог обавио је кинеску престоницу и њену околину у првим данима нове године. Највише упозорење, црвени еколошки аларм, издат је 4. јануара за делове региона Пекинг—Тјенцин—Хебеј, као и за провинције Хенан, Шандонг, Анхуеј и Ђангсу, саопштила је државна новинска агенција „Синхуа“.
Овај убрзани преглед фотографија у трајању од десет секунди, који је направио Час Поуп, Британац који живи у Кини, приказује дебео жути облак смога који се надвија и обавија центар Пекинга.
У недељу је хладни талас растерао смог који је лебдео изнад града, а људи и деца који су били затворени у становима недељу дана изашли су у паркове и на улице по први пут од почетка године, наводи „Синхуа“.
Тренутно је у Пекингу индекс квалитета ваздуха 102, што значи да је „нездрав за осетљиве групе“.