Вудбернов нацрт закона подразумева формирање посебне комисије која ће одлучити на који начин пензиони фонд државе може да престане да инвестира у имовину везану са Русијом.
Још није познато када ће посланици Њу Хемпшира разматрати предлог сенатора.
У октобру су званичници америчке обавештајне заједнице изјавили да су иза сајбер-напада на изборни систем у земљи стајали руски хакери. Касније је ЦИА путем медија оптужила Русију за упад у сервере Демократске партије са циљем да помогне Доналду Трампу који је победио на председничким изборима 8. новембра.
Москва је категорички демантовала ове оптужбе називајући их неоснованим. Америчка Влада ниједном није понудила никакве доказе о учешћу Русије у хакерским нападима чији је циљ утицај на исход председничких избора.
Бела кућа је признала да је на дан избора примећена повећана хакерска активност. Конгрес је, заузврат, тражио од обавештајних служби да буде упознат са резултатима истраге, али то није учињено. Трамп је наводе о умешаности Русије у председничке изборе назвао „смешним“.
Председник Русије Владимир Путин је, говорећи о овим оптужбама, рекао да у објављеним подацима не постоји ништа што је у интересу Русије, а да се хистерија појачава да би се скренула пажња са њиховог садржаја. Коментаришући изјаве Хилари Клинтон о наводном мешању Русије у предизборну кампању, портпарол Кремља Дмитриј Песков назвао је оптужбе на рачун Москве „потпуно неоснованим“.